S obzirom da su cijene psihoterapije često nepristupačne široj populaciji, mnogi koji razmišljaju o odlasku kod psihoterapeuta u konačnici odustaju upravo zbog visoke cijene. Zbog toga što živimo u društvu koje je premalo informirano o vrstama psihološke pomoći i trajnim rješenjima problema, mnogi rješenje pronalaze u lijekovima protiv depresije i anksioznosti, posežu za raznim kozmetičkim tretmanima ili pak shoppingom kako bi „zamaskirali“ svoj problem ili uvjerili sebe kako problem uopće ne postoji.
Kako bismo svoje mentalno zdravlje održali na visokom nivou, važno je pogledati širu sliku problema i s njim se suočiti.
Pregled sadržaja:
Uložite u psihoterapijsko savjetovanje
Ulaganje u psihoterapiju odlično je rješenje. Naime, trošenje novca na površne stvari koje će nas kratkotrajno učiniti sretnima nikako nije dobro ulaganje, dok je ulaganje u psihoterapiju zapravo ulaganje u sebe, svladavanje svojih prepreka, potisnutih emocija i slično čije nas rješavanje u konačnici dovodi do postizanja ciljeva.
Nikada ne treba zaboraviti kako je ulaganje u sebe, svoje osjećaje, odnose i zadovoljstvo zapravo najbolje životno ulaganje. U nastavku pogledajte cijene psihoterapije i cjenike nekoliko klinika i ordinacije koje pružaju usluge psihoterapije.
Cjenik psihoterapije i savjetovanja
Cjenik psihoterapije uvelike ovisi o tome koliko tretmana vam je potrebno, a cijene psihoterapcije se vrlo razlikuju od klinike do klinike ili u različitim ordinacijama, a evo i nekih primjera:
- individualna psihoterapija za odrasle i mlade – oko 350 kuna/ 60 minuta
- individualno savjetovanje za odrasle i mlade- oko 350 kuna/ 60 minuta
- prvo savjetovanje- besplatno/ 30 minuta (vrijedi samo za individualnu terapiju)
- individualna psihoterapija – oko 350 kn/ 50 minuta
- individualna psihoterapija – oko 700 kuna/ 3 x 60 minuta
- individualna terapija – oko 700 kuna/ 5 x 30 minuta
Neke klinike i ordinacije u svojim cjenicima nude i psihološka savjetovanja i procjene, a cijene tih tretmana su sljedeće:
- savjetovanje ili psihoterapija za parove – oko 350 kuna/ 60 minuta
- partnersko savjetovanje – oko 420 kuna/ 60 minuta
- psihološka procjena (inicijalni razgovor s roditeljima (1h), opservaciju igre (1h), testiranje za jedno dijete (1-2h), pisano mišljenje (3-4h), savjetodavni razgovor s roditeljima (1h)- 1750 kuna/ 8 sati; 2900 kuna/13 sati
- financijsko savjetovanje – oko 560 kuna/ 60 minuta
Mogućnost dobivanja popusta na psihoterapiju
Važno je napomenuti kako neke klinike i ordinacije nude i popuste za studente ili nezaposlene osobe. Tako je moguće dobiti psihoterapiju po 20 % nižoj cijeni, a pa primjerice tretman od oko 60 minuta stoji 280 kuna. Zato ako spadate u tu skupinu, svakako provjerite možete li ostvariti neki popust.
Postovi iz iste kategorije:
- Potražite pomoć psihoterapeuta
- Psihoterapija više nije tabu tema
- Borba protiv bulimije je teška i dugotrajna
- Anoreksija je poremećaj prehrane koji zahtijeva pažnju i podršku
- Riješite se bezubosti u nekoliko posjeta stomatologu
- Kvalitetna olovka za obrve niske cijene
- Korekcijska naočala za vaš novi pogled u svijet